Planificator Producție

Date: 22-Nov-2022

Location: Iasi, RO

Company: Bmt International SA

CANDIDATUL IDEAL
•    Studii superioare – preferabil profil mecanic
•    Experiență relevantă ca Planificator în domeniul industrial - 3 ani
•    Cunoștințe avansate de operare PC: Excel și Word
•    Bune capacități de comunicare
•    Spirit de observație, capacitate de analiză și sinteză, de a lua decizii, corectitudine
•    Expert în utilizarea sistemelor de planificare a producției
•    Limba engleză - nivel avansat

DESCRIEREA JOBULUI
•    Servește ca legatură între departamentele de vânzari, producție și logistică.
•    Colaborează cu aceste departamente pentru a stabili programul/planul de producție și alocarea resurselor pentru a acoperi în cel mai eficient mod cererile clienților.
•    Integrează comenzile de la clienți în planificare si se asigură ce resursele sunt alocate pentru respectarea datelor de livrare.
•    Gestionează MPS-ul și alertează personalul interesat în legatură cu schimbările sau intârzierile apărute.
•    Participă la ședințele periodice cu departamentele de vânzări și producție legate de planificare.

Job Segment: Aerospace, Aviation