Unit/production supervisor--PRPRZ2

Date: 20-Jan-2023

Location: Iasi, RO

Company: Bmt International SA

Long Description

Candidatul Ideal

Absolvent studii superioare tehnice (Mecanica sau TCM);
Experienta minimum 5 ani în coordonarea activitatii de productie;
Bune cunostinte pachet MS Office;
Cunostinte de limba engleza nivel avansat;
Profesionalism si tenacitate;
Bune abilitati de coordonare, organizare si planificare;

Descrierea jobului

Fabrica este in Iasi unde este si locatia jobului.
Coordoneaza activitatea din sectorul productie alocat, precum si a personalului din subordine in vederea realizarii obiectivelor de productie stabilite, in timp optim si in conformitate cu standardele de calitate ale companiei;
Coordoneaza si eficientizeaza activitatea operationala a liniilor de productie din sectorul alocat;
Coordoneaza activitatea personalului din subordine, traseaza sarcini si urmareste realizarea acestora ;
Ia masuri pentru imbunatatirea eficientei productiei, folosirea timpului de lucru, respectarea numarului de ore alocat executiei fiecarei comenzi;
Monitorizeaza performanta liniilor de productie si implementarea masurilor de imbunatatire;
Organizeaza si mentine fluxul informational a documentelor in cadrul liniilor de productie in conformitate cu standardele de calitate ale companiei;
Asigura utilizarea eficienta a fortei de munca si a capacitatii de productie;
Stabileste, monitorizeaza si raporteaza indicatorii de performanta din cadrul sectorului de productie alocat;
Evalueaza periodic activitatea personalului din subordine, propune planuri de instruire/dezvoltare pentru acestia;
Participa la solutionarea conflictelor de munca, a plangerilor angajatilor din subordine, mentine o comunicare optima cu acestia.
Urmareste respectarea cu strictete a disciplinei la locul de munca si a programului de lucru de catre personalul direct productiv;

Job Segment: Production Manager, Industrial, Manufacturing