Inspector CTC

Date: 24 Apr 2024

Location: Iasi, RO

Company: Bmt International SA

Long Description

CANDIDATUL IDEAL

  • Studii medii – profil real/ tehnic;
  • Studii superioare (profil tehnic) – constituie avantaj;
  • Experiență în domeniul industrial – 2 ani;
  • Cunoștințe de operare PC: Excel și Word;
  • Disponibilitate de a lucra în schimburi;
  • Experiență în manevrarea instrumentelor de măsură;
  • Spirit de observație, capacitate de analiză și sinteză, de a lua decizii, corectitudine.

DESCRIEREA JOBULUI

  • Verifică documentația de producție pentru a se asigura că procesul a fost respectat;
  • Solicită și compune dispozitive de control și măsură;
  • Efectuează inspecția primului articol;
  • Efectuează inspecția finală dimensională și vizuală;
  • Asigură închiderea proceselor;
  • Colaborează cu departamentele tehnologice și producție;
  • Generează rapoartele materialelor neconforme și se ocupa de soluționarea lor;
  • Verifică documentația de expediție de la subcontractori si corectitudinea certificatelor pentru acceptare.

BENEFICII

  • Tichete de masă;
  • Tichete cadou de Craciun si Paste;
  • Prima de transport;
  • Bonus de vacanță;
  • Bonus de recomandare;
  • Bonus de performanță;
  • Bonus permanent de vechime în BMT Aerospace;
  • Bonus de fidelitate;
  • Zile libere plătite – în situații familiale deosebite;
  • Asigurare de viață;
  • 7card;
  • Mentalitate multiculturală - divizia BMT Aerospace este ferm concentrată pe dezvoltare internațională fiind activă în 3 locații din întreaga lume: SUA, România și Belgia.

Job Segment: Inspection, Aerospace, Engineering, Aviation