Planificator Productie

Date: 11 Feb 2024

Location: Iasi, RO

Company: Bmt International SA

Long Description

CANDIDATUL IDEAL
•    Studii superioare – preferabil profil mecanic
•    Experiență relevantă ca Planificator Productie  în domeniul industrial - 3 ani
•    Expert în utilizarea sistemelor de planificare a producției
•    Cunoștințele avansate ale pachetului Office: Excel, Word, Power Point
•    Cunoștințe de SQL vor fi un plus
•    Experiența în SAP va fi un plus
•    Bune capacități de comunicare
•    Spirit de observație, capacitate de analiză și sinteză, de a lua decizii, corectitudine
•    Limba engleză - nivel avansat

DESCRIEREA JOBULUI
•    Servește ca legatură între departamentele de vânzari, producție și logistică
•    Colaborează cu aceste departamente pentru a stabili programul/planul de producție și alocarea resurselor pentru a acoperi în cel mai eficient mod cererile clienților
•    Integrează comenzile de la clienți în planificare și se asigură că resursele sunt alocate pentru respectarea datelor de livrare
•    Gestionează MPS-ul și alertează personalul implicat în legatură cu schimbările sau intârzierile apărute
•    Participă la ședințele periodice cu departamentele de vânzări și producție legate de planificare

BENEFICII:
•    Tichete de masă;
•    Tichete cadou de Craciun si Paste;
•    Prima de transport;
•    Bonus de vacanță;
•    Bonus de recomandare;
•    Bonus de performanță;
•    Spor permanent de vechime în BMT Aerospace;
•    Bonus de fidelitate;
•    Zile libere plătite – în situații familiale deosebite;
•    Asigurare de viață;
•    Servicii medicale private;
•    7card;
•    Mentalitate multiculturală - divizia BMT Aerospace este ferm concentrată pe dezvoltare internațională fiind activă în 3 locații: SUA, România și Belgia.

Job Segment: Aerospace, Aviation