Programator Comanda Numerica (CNC)

Date: 10 Feb 2024

Location: Iasi, RO

Company: Bmt International SA

Long Description

CANDIDATUL IDEAL
•    Studii superioare finalizate cu examen de licenta;
•    Minimum 3 ani de experienta in programare pe comanda numerica;
•    Cunostinte avansate de softuri folosite in programare si validarea programelor: MasterCAM, EdgeCAM, Cimco, Vericut sau altele;
•    Cunostinte avansate despre limbajul de programarea FANUC si / sau SINUMERIK;
•    Cunostinte de limbi straine: Limba engleza, nivel mediu;
•    Seriozitate, adaptabilitate si atitudine pozitiva;
•    Spirit de observatie, rabdare si bune capacitati de comunicare.

DESCRIEREA JOBULUI
•    Dezvoltare de programe CNC noi pentru masini de strunjire si frezare;
•    Optimizare programe CNC existente  si / sau strategii de prelucrare pentru operatiile de strunjire si frezare;
•    Pastrarea, organizarea si mentinerea programelor CNC;
•    Testari de scule noi;
•    Suport tehnic in productia zilnica;
•    Elaborare de programe de imbunatatire continua;
•    Urmarirea si asigurarea incadrarii in buget a consumurilor specifice pentru procesele de strunjire si frezare;
•    Colaborare cu programatorii CNC din alte companii ale grupului BMT;
•    Programul de lucru: 8 ore de Luni pana Vineri in unul sau doua schimburi.

BENEFICII
•    Tichete de masă;
•    Tichete cadou de Crăciun și Paște;
•    Primă de transport;
•    Bonus de vacanță;
•    Bonus de recomandare;
•    Bonus de performanță;
•    Spor permanent de vechime în BMT Aerospace;
•    Bonus de fidelitate;
•    Zile libere plătite – în situații familiale deosebite;
•    Asigurare de viață;
•    7card.

Job Segment: Engineer, Aerospace, CNC, Engineering, Aviation, Manufacturing